Jeszcze paręnaście lat temu mało kto spodziewałby się, że człowiek będzie miał dostęp do internetu praktycznie z każdego miejsca na ziemi przy pomocy małego pudełeczka, jakim jest dzisiejszy telefon komórkowy. Same telefony przeszły ewolucje i z urządzeń stworzonych do dzwonienia i wysyłania wiadomości, przekształciły się w prawdziwe wielofunkcyjne kombajny.


Wszystko w jednym miejscu


Przy pomocy dzisiejszych smartpohonów możemy korzystać z funkcji, które jeszcze parę lat temu były rozdzielone na szereg oddzielnych urządzeń. Z dzisiejszych telefonów komórkowych coraz rzadziej dzwonimy, a częściej używamy ich do przeglądania internetu, czytania książek czy nawet oglądania filmów i różnego rodzaju transmisji online w naprawdę wysokiej rozdzielczości. Parę lat wstecz potrzebny do tego był komputer, telewizor oraz czytnik. Dziś mamy to wszystko w jednym miejscu, mieszczące się w naszej kieszeni.

Szybki rozwój


Szybki rozwój nowych technologii sprawia, że niekiedy trudno jest nadążyć za nowymi trendami. Przyzwyczajenie do starych rozwiązań sprawia, że omija nas masa wygodnych i nowoczesnych usprawnień życia codziennego. Mam na myśli tutaj rozwiązania stosowane w nowoczesnych inteligentnych domach. Praktycznie każdą funkcją, jaką zainstalujemy w naszym inteligentnym mieszkaniu, możemy kierować przy pomocy naszego… smartphona. Domykanie okien, zmniejszanie czy zwiększanie temperatury w pomieszczeniach, czy nawet włączenie ekspresu do kawy nie wymaga od nas więcej niż parę kliknięć w ekran telefonu.