Rozwiązania typu SmarHouse to już nie technologia z kosmosu i fantazje pisarzy science fiction. Spotkać je można w praktycznie każdym nowym budynku. Co prawda roboty lokaje pozostają nadal fikcją, ale roboty sprzątające podłogi są już na porządku dziennym i dostępne dla każdego użytkownika. Swoje kosztują, ale wygoda jest w zawsze w cenie.


Przydatne funkcje


Nowoczesnym dom typu SmartHouse cechuje się wysoką ekonomią przy użytkowaniu oraz tym, że jest bardzo ekologiczny. Zastosowane w nich energooszczędne rozwiązania do ogrzewania czy oświetlania pomieszczeń, znacznie zmniejszają zużycie paliw kopalnianych, co z kolei przekłada się na nasze środowisko naturalne. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju rekuperatorach, instalacjach fotowoltaicznych czy nowoczesnych pompach ciepła.

Drobne rzeczy


Inteligentne domu cechują się również tym, że mamy dostęp do funkcji w naszym mieszkaniu, nawet w momencie, kiedy jesteśmy oddaleni od niego na znaczną odległość. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy sterować praktycznie wszystkim w naszym domu z poziomu smartphone, jaki posiadamy. Przy jego pomocy możemy zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach z zależności od potrzeb, zgasić zapomniane światło czy nawet domknąć okno, które zostawiliśmy otwarte przez roztargnienie. Z pozoru drobne rzeczy, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi, mogą przynieść nam znaczne oszczędności. Możliwości jest sporo, wystarczy obrać kierunek, w jakim będziemy rozwijać nasz inteligentny dom, by zacząć cieszyć się maksymalną wygodą i komfortem mieszkania w nim.