Dzisiejsze czasy i postęp technologiczny, jaki dokonał się technologii sprawia, że mamy praktycznie nieograniczone możliwości na rozwój. Dostęp do szerokopasmowego internetu pozwala na realizację wielu projektów, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu.


Każdy może być handlarzem


Handel istnieje w naszym świecie już od czasu istnienia starożytnych cywilizacji. Jego forma z biegiem lat zmieniała się i ewoluowała, ale podstawy zawsze były te same, wymiana dóbr z korzyścią dla obu stron. Jeszcze parędziesiąt lat temu, żeby prowadzić biznes związany z handlem, potrzebny był do tego sklep lub inna powierzchnia użytkowa. Dziś dzięki internetowi wystarczy nam do tego komputer i konto na którymkolwiek popularnym portalu aukcyjnym i już możemy zacząć sprzedawać różny towar, na który mamy klientów. Oczywiście przydałaby się również działalność gospodarcza, tak aby wszystko było zgodne z prawem podatkowym, ale tę również możemy założyć przez internet. Prawda, że wygodne?

Wirtualne biuro


Wiele firm, zwłaszcza działających w branży IT, decyduje się coraz częściej na zatrudnianie zdalnych pracowników, czyli takich, którzy pracują z domu lub z każdego innego miejsca na świecie. Jest to obopólna korzyść dla stron. Pracodawca nie ponosi kosztów organizacji miejsca pracy dla pracownika, wystarczy, że zaopatrzy go w odpowiedni sprzęt do wykonywania pracy, najczęściej będzie to laptop i niezbędne oprogramowanie, a pracownik nie ponosi kosztów np. dojazdu do miejsca pracy. Jak widać, internet daje nam nieograniczone możliwości rozwoju i zarabiania, wystarczy wybrać tylko sposób, jaki będzie nam odpowiadał.