Szybki rozwój internetu sprawił, że wpłynął on na wiele obszarów naszego życia codziennego, bardziej niż zdawalibyśmy sobie z tego sprawę. Czasami nawet nie zauważamy, jak gładko zaakceptowaliśmy te zmiany w naszym życiu.

Wszystko zdalne


Niewiele osób zdaję sobie sprawę, że jeszcze parędziesiąt lat stanie po wypłatę do zakładowego okienka było na porządku dziennym. Tak samo płacenie rachunków, długie kolejki do okienka na poczcie, żeby zapłacić bieżące płatności. I taki sam schemat miesiąc w miesiąc. Mnie na szczęście to ominęło, ale moi rodzice swoje wystali. Dziś pieniądze z tytułu wynagrodzenia za pracę przelewane są na indywidualne konta bankowe każdego pracownika. Z tych kont przy pomocy bankowości internetowej można opłacić wszystkie rachunki, a nawet kupić praktycznie każdy towar czy usługę. Nie potrzebujemy już nawet komputera, wystarczy nam nasz nowy smartphone.

Nawet praca zdalnie


Doszliśmy do takiego momentu, że nawet niektóre firmy, o ile pozwala na to ich profil, decydują się na zatrudnianie zdalne pracowników. To znaczy, że dana osoba zatrudniona na jakimś stanowisku nie przychodzi do biura czy zakładu pracy, a wykonuje swoje obowiązki z domu, sprzed ekranu komputera. Metoda ta najbardziej popularna jest w branży IT, gdzie warunku są wręcz do tego stworzone. Jest to podwójna wygrana, pracownikowi odpadają koszty dojazdu do miejsca pracy, a pracodawca nie ponosi kosztów organizacji stanowiska, czy biura dla podwładnego. Przestawienie się na zdalny system pracy nie jest łatwe i trzeba mocno się zastanowić przed podjęciem takiego kroku.