Inteligentne domy to przyszłość, jakiej potrzebujemy. Są nie tylko ekonomiczne w utrzymaniu, a także bardzo ekologiczne, dzięki zastosowanym do ich budowy nowoczesnym materiałom i technologiom budowy. Do ich utrzymania nie potrzebujemy dużej ilości różnego rodzaju paliw kopalnianych, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Ciepło i tanio


Sposobów na ogrzewanie domów przy wykorzystaniu energii odnawialnej jest sporo. Można zainwestować w nowoczesne systemy fotowoltaiczne i przekształcać energię słoneczną na prąd lub ciepło do domu, systemy mechanicznych wentylacji czy rekuperatory, które montowane są praktycznie we wszystkich nowopowstałych budynkach lub zyskujące na popularności w ostatnim czasie nowoczesne pompy ciepła, które wykorzystują energię geotermalną. Jest to stosunkowo młoda technologia, ale bardzo dopracowana i wydajna w użytkowaniu.


Opłacalna inwestycja


Niezależnie na które rozwiązanie się zdecydujemy, będzie to zawsze opłacalna inwestycja. Instalacje fotowoltaiczne, rekuperatory czy pompy geotermalne cechują się wysoką stopą zwrotu, są praktycznie bezawaryjne i nie wymagają żadnej szczególnej obsługi ze strony użytkownika. Co więcej, na większość tego typu inwestycji można ubiegać się na dofinansowanie ze strony państwa, dzięki czemu finansowy próg wejścia nie będzie już przeszkodą, a firm zajmujących się montażem jest sporo i jest z czego wybierać. Decyzja pozostaje w naszych rękach, w jaki sposób chcemy oszczędzać i przy okazji dbać o środowisko naturalne.